Πριν λίγο, μου το έστειλε αυτός, που μου στέλνει τα περισσότερα. Επιλέγει μόνο στο γήπεδο του “Τσίπας Μπλοκ”, για να παίξουν μπάλα, οι σκέψεις του.
“Είναι δυνατόν; Έχετε τόσα λεφτά εσείς στης ναυτιλιακές. Και αντί να πάρετε ανθρώπους και να τους δίνετε 2.500 και 3 χιλιάρικα το μήνα και να είναι αστακοί, να έχουν όπλα επάνω τους, από εσάς αγορασμένα. Έχετε σεκιούριτι των 600€ να λένε καλημέρα, καλησπέρα καληνύχτα; Κάνετε τσιγκουνιές στην ασφάλεια σας; Λογικό να μπει μετά ο οποιοδήποτε, να κάνει ότι θέλει. Αν ήξερε ότι υπήρχε κάποιος που δεν σήκωνε μύγα στο σπαθί του και ότι θα του έριχνε με τη μια, θα το σκεφτόταν.
![](https://tsipasblog.gr/wp-content/uploads/2019/04/tsipas-final.jpg)
Μπήκε λέει από το πίσω το πάρκινγκ, είναι δυνατόν να έχεις βιτρίνα τον σεκιούριτι των 600 ευρώ και πίσω να είσαι ακάλυπτος;
Με αυτό το κείμενο ίσως βοηθήσεις και κόσμο να πάρουν τα παλικάρια δουλειές στις εταιρείες και να ξυπνήσουν οι ναυτιλιακές να γίνουν στην ασφάλεια τους πιο σοβαροί..”