«Για να είσαι μεγάλος, παίκτης, εξουσία, να φέρεις επανάσταση, να πουλήσει η ιστορία σου. Πρέπει πρώτα να είσαι μεγάλος άνθρωπος». Κι άλλα τέτοια σοβαρά και τεκμηριωμένα. Έτσι μου είπε κάποιος σούπερ σοφός. Και αφού είναι σοφός ή γκουρού, έχει το δικαίωμα να λέει τούτο και το άλλο. Μην πούμε ποιος, δεν έχει σημασία. Αν πω το όνομα, θα ψιλοστραβώσει, ας μείνουμε στην πολύ σοβαρή κουβέντα που μου άνοιξε η όρεξη να ψάξω για παραδείγματα.
Και που λέτε, να έπεσα πάλι; Στην αλυσίδα πολυχώρων εστίασης, με το όνομα Bread Factory. Τα ξέρουν όλοι. Μιλάνε οι πράξεις του, οι κοινωνικά ευαίσθητες, και όλο το χρόνο τις βλέπουμε, όχι μια φορά και τελειώσαμε.
![](https://tsipasblog.gr/wp-content/uploads/2019/04/tsipas-final.jpg)
Το τελευταίο που διβάσαμε :
“Απλές πράξεις που φέρνουν μεγάλα χαμόγελα και γεμίζουν ελπίδα για ένα καλύτερο αύριο.Ολοκληρώθηκε η προσφορά εξοπλισμού, για την ενίσχυση του χώρου δραστηριοποίησης των παιδιών, στο σύλλογο «Το Λιθαράκι – Νοσοκομείο Παίδων Παναγιώτη & Αγλαΐα Κυριακού».Η παράδοση έγινε παρουσία του κ. Ηλία Πετρόπουλου και των εθελοντών του συλλόγου”..
![Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.](https://scontent.fath6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/393102143_734741048506272_4982514370990972322_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=8cd0a2&_nc_ohc=DB2Ov8cCVDAAX96E7lH&_nc_ht=scontent.fath6-1.fna&oh=03_AdSYfPXBxahjzMg1lccADJey-yldBaZVkhFjrctlLg6lAQ&oe=6583FE7E)