Σε ανάρτησή του ο πολιτευτής Αχαΐας του ΣΥΡΙΖΑ Θέμης Μπάκας σημείωσε:
Έχω την ηθική υποχρέωση να γνωστοποιήσω ότι είμαι προσκεκλημένος ομιλητής σε θεματική εκδήλωση – συζήτηση του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ που θα διεξαχθεί, στο κεντρικό εκλογικό περίπτερο της Αθήνας, στην πλατεία Κλαυθμώνος, για το στεγαστικό πρόβλημα με τίτλο: «Δικαίωμα για αξιοπρεπή στέγαση-πρόταση για μια σύγχρονη κοινωνική πολιτική στην Ελλάδα και την Ευρώπη».
Ευχαριστώ εγκάρδια τους διοργανωτές για την ιδιαίτερα τιμητική πρόσκληση να μιλήσω στη συγκεκριμένη εκδήλωση, η οποία επιβεβαιώνει την έμφαση που δίνει ο ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ στο μείζον θέμα της στέγασης!
![](https://tempo24.news/sites/default/files/articles/2024/05/07/445221035_413815054967319_1674393152660897250_n.jpg)
Τα Tsipas Blog παρασκήνια είναι δια χειρός Ηλία Τσίπα... είναι πάντα ενυπόγραφα! Όσα άρθρα δε φέρουν το σκίτσο με την υπογραφή μου, αναρτώνται από την δημοσιογραφική ομάδα του blog ή υπογράφονται από τον συντάκτη τους.